Opublikowano Dodaj komentarz

Podziękowania od Agnieszki Wolak

W tym tygodniu zapraszamy na www.gabinetjogi.pl do praktyki pozycji odwróconych, relaksów i pranayamy. A przy okazji  chcielibyśmy przedstawić historię jogiczną naszej nauczycielki Agnieszki Wolak. Zapraszamy do lektury.

Po raz pierwszy na zajęcia jogi trafiłam z powodu kontuzji kolana, która uniemożliwiła mi praktycznie uprawiania jakichkolwiek sportów. Będąc do tej pory osobą aktywną fizycznie, sytuacja ta była dla mnie bardzo trudna. Wtedy właśnie postanowiłam pójść na swoje pierwsze zajęcia jogi. Całkowicie przypadkowo trafiłam wtedy na wspaniałą nauczycielkę Malwinę Rzoncę. Z radością wyczekiwałam kolejnych piątków, aby móc uczestniczyć w jej zajęciach. Ćwiczyłam wtedy raz w tygodniu, a kolano wyzdrowiało.

Po kilku latach przerwy postanowiłam powrócić do ćwiczenia jogi, i miałam szczęście trafić na kolejnych wspaniałych nauczycieli – Magdę Kapelę i Juliana Tomaszuka. To dzięki Magdzie po raz pierwszy spotkałam się metodą jogi B.K.S. Iyengara, natomiast Julian pokierował mnie dalej.

I tak oto trafiłam na wspaniałe zajęcia do Grzegorz Brydy, Tomka Miklera i Kasi Podgórni, która później stała się moim promotorem jogicznym. Cudowni ludzie, genialni nauczyciele.

Praktyka jogi powoli zaczynała stawiać się znaczącą częścią mojego życia, i miałam szczęście trafić na zajęcia dwóch wybitnych nauczycielek Ewy Wardzały i Nataszy Moszkowicz. Ich nauczanie wywarło na mnie ogromny wpływ, a Ewa stała się również moją jogiczną promotorką.

Po kilku latach praktyki, trafiłam na kurs nauczycielski do Romana Grzeszykowskiego, a który to przez kilka intensywnych lat odgrywał znaczącą  rolę w mojej edukacji jogicznej i stał się moim prowadzącym nauczycielem.

Życie pisze jednak różne scenariusze i tak oto trafiłam do Marty Zwolińskiej na zajęcia niezmiernie inspirujące i pozwalające pokonywać swoje ograniczenia.

Dziś praktykuję pod okiem Konrada Kocota, który moją praktykę jogi skierował na poziom wyżej.

Dziękuję wszystkim bardzo.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.